15 Şubat 2013 Cuma

Geçmişin Gölgesinde - American History X Altyazılı İzleDerek Vinyard, odasında ve göğsünde Nazi amblemi bulunan; zenci düşmanı bir Nazi´dir. Kardeşi Danny ise, Derek kadar cesur ve atılgan olmasa da, abisi kadar ırkçı bir Nazi´dir.

Zenciler tarafından öldürülen babası yüzünden nefreti dizginlenemeyen Derek, bir gece hayatını tümüyle değiştirecek olan bir suç işler.Derek Vinyard, artık bir katildir ve hapishaneye gönderilir. Hapishane ortamında Derek´in bilmediği kurallar geçmektedir ve genç adam şimdi bıçak sırtındadır.

Zenci bir çamaşırcıyla arkadaş olan Derek, nefret ettiği siyah tenli adamların, psikolojisini altüst eden sapkın kurallarıyla tanışınca, inançları ve ´hayatta kalma arzusu´ arasında seçim yapmak zorunda kalacaktır.Öte yandan, kardeşi Danny, genç bir adam olmuş ve tıpkı abisi gibi ´acımaz bir ırkçı´ olarak yetişmektedir.

İngiliz yönetmen Tony Kaye imzalı 1998 yapımı 'American History X' filmi, çıktığı zamanlarda olay yarattı.

Edward Norton´ın 'Terminator 2: Judgment Day'in ´John Connor´ı Edward Furlong ile 'American History X', seyircisini hayattan gerçek bir drama izlemiş gibi derinden etkiliyor.

Geçmişin Gölgesinde - American History X Altyazılı İzle

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder